Nedeľa na Devíne: Kôň v pyžame & jazvečík z praveku

Som šla na Rytierov na Devíne.

Kto o tom nevedel, ten ma tento rok ešte nestretol, alebo nemá Facebook, lebo som to šírila jak úplavicu.

Doviezlo ma tam MHD úplne bezproblémovo. Nie, že by s dovážaním malo MHD problém (DPB je môj kamarát), ale v centre bol dnes zasa nejaký beh, a tak bolo všetko opäť zábavne presmerované. (Čafte bežci! Sem-tam aj inakade behajte, než kolečká okolo Medickej záhrady! Ja neviem, čo na tej Špitálskej vidíte. Karadžičovu ešte viem pochopiť – pekná široká cestička, ale Špitálska? Šak tá má vozovku rozdrolenú jak stará cigaretľa! Vás nemajú radi tí organizátori, či čo? Priznajte sa, že vás má každý rok ostať menej a menej!)

No, ale inde som bola.

Teda, na Devíne som bola. Na Devíne je vždycky fajn. Jednak tam často fúka vietor (drak sa teší!) a ak si chcete peknú selfie spraviť, odporúčam na strednom hrade taký balkón. Keď ho uvidíte, tak pochopíte. A nechajte tetu z Múzea Mesta Bratislavy, aby vám šplechla do studne vodu. (Vodu do studne. Chápete? Ale lepšie, ako tam šplechnúť mobil. Jedine, že by bola svokra na linke. Ale varujem vás – kým mobil dopadne, tak sa vám kredit vybije. Tá vec má hĺbku 55 metrov.)

Ejha. Na to, že toto mal byť len obrázkový post, nejak moc kecám.

Tak už poviem len to, že podujatie Rytieri na Devíne obvykle páchajú Tovarišstvo starých bojových umení a remesiel  = Tostabur Espadrones (mám ich pridaných na fejsbúku a aj stránku si pamätám) a Skupina historického tanca Galthilion (aj tých mám pridaných na fejsbúku a aj oni majú stránku, si predstavte) a Múzeum Mesta Bratislavy a určite ešte niekto, koho si nepamätám.

Tak pome na to. Kým sa mi nevybil smartfón, toto som zaznamenala:

IMG_4415

Stredoveká dvorská didžina by Galthilion

IMG_4422

Kašlite na salsu! Takto treba trsať!

IMG_4442

Praveký jazvečík (Vám možno budú tvrdiť, že je to koník, ale ďééé ty veci! Toto je závažný dôkaz, že už v Staršej dobe bronzovej u nás psy lietali nízko.)

IMG_4476

Dnešní súťažiaci: Rytier škuľavý býk, Rytier džemujúci lev, Rytier schizofrenický holubico-vlk a Rytier kriačik so zlatou révou. Ináč Michal, Jozef, Štefan a Richard. Aj keď Štefan vyzeral skôr ako Peter. Ja neviem, mal taký look. (Kliknite, oné sa zväčší.)

IMG_4452

Jak sa dáva koňovi pyžamo

IMG_4505

Módny trend: POLICE LINE DO NOT CROSS

IMG_4495_

Módny trend: Stredoveké CAMO. V ňom je navlečený Rytier Richard (Nech zhynie, ak ustúpi!), kerému ľudia najviac fandili, lebo najviac ukazoval, čo vie jeho kôň. A bol mocno šumný. (Čo myslíte, prečo na tie rytierske oné asi chodím? Na baby tam nekukám. A mal panoša, kerý tiež nebol na zahodenie. Dobre, už ma voľakto zastavte.)

IMG_4444

Na konci tunela býva svetlo, na konci strieľne býva zráz

IMG_4441

Obligátna s vežou

Jednoducho, celé to bolo veselé a dobre pripravené. Zastrieľala som si z luku, naučila som sa, ako vidieť pri mučení všetkých svätých a aj cigánska bola prvotriedna. Díky za dobrú zábavu, Tostabur & co.! Prídem aj v prvú júnovú nedeľu, pozrieť na Rytierov v. 2.0: Renesancia!
Najbližšie sa chystám 23.5. do Sadu Janka Kráľa na Ubránili sme sa Napoleonovi a 30.5. na Červený Kameň alias Rotenstein.
Vy všetci: vidíme sa tam, je to jasné?

Tu máte ešte bonusovú:

joj bratm

Bliť do prilby nie je špás!

P.S. 1 – Fotené mojím prisleplým iPhonom 4. Šecky fotky červeného a modrého rytiera boli rozmazané. Si ich kuknite nerozmazaných tutok.

P.S. 2 – Nič, ale že nič z tohto príspevku neberte vážne. Šak ma poznáte.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *