Prababkine tangáče (alebo čo priateľke na Vianoce)

Keď vám najbližšie mama povie „Poď, pomôž mi preniesť tieto krabice“, tak ihneď nabehnite. Môžete nájsť zásadné veci a ideu na darček…

Ostatné dva-tri víkendy som nasáčkovaná u môjho drahého rodičovstva a robím lacnú pracovnú silu. Prečo? Lebo sa to setsakra oplatí. Nie len, že mi mamina kúpila Mikuláš priniesol celú štangľu Uheráku, ale ešte sa aj môžem prehrabovať v rodinnom dedičstve.

Tentoraz som narazila na haldu damaškových obrusov, šnuptychle a prababkine tangáče. A to vám teda poviem, sú krásne. Aj keď sú to technicky bombarďáky. Zato s krajkou a monogramom. Mrknite na tú nádheru:

Prababkine nohavičky. Tá sa veru nepodchladila!

pushupka

Prababkina podprsenka. Nie je to ani push-up, ani kostice to nemá. A vidíte, prababka to v pohode prežila!

Dnes si gaťky vyšíva málokto. Možno nejakí veselí bio-eko aktivisti a kočky na Sashe. A to je škoda. Bombarďáky by sa podľa mňa mali vrátiť do módy. Pre tú srandu. Už nás vidím pobehovať po domácnostiach a vykúkať spoza závesov v skúšacích kabínkach. „Prepáčte, nemáte tie džínsy menej priliehavé? Krčí sa mi v nich čipka!“

Stále som vás nepresvedčila? Omrknite tieto nohavičky od Garbie:

Krátke bombarďáky od Garbie. Kúpte ich, kým vám ich vyfúkne Bridget Jonesová!

Dali by sa, nie? Celkom skladné. Ani sa nemusíte zbaliť do dvoch kufrov, keď idete na týždeň na dovču. Mimochodom, chuapci, ak chcete drahej kúpiť na Vianoce spodnú bielizeň, tak toto je ona. Netreba riskovať, že kúpite príliš malé alebo príliš veľké číslo a urobíte si blamáž.

Každopádne, po tých troch víkendoch prenášania krabíc zisťujem, že moja prababka bola ťažko kúl. Vedela síce len maďarsky, ale krásne maľovala a vyšívala jak drak. Drahá Angiolina, díky, že si po sebe zanechala hromadu zábavných artefaktov. Si tušila, že sa mi to bude hodiť do blogu, čo? Hneď idem aj ja vyčleniť nejaký pekný komplet spodného prádla pre mojich potomkov.

Aj s podväzkami.

Ďalšia bielizeň zo Sashe TU. Pochopíte háčkované plavky?

——

Omrknite Korinkine normálnejšie posty.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *